Opole ul. Bolesława Chrobrego 26 883 200 129 meblezpomyslem@wp.pl Pon - Pt 7:00 - 17:00
BLOG

Szafa to podstawowy element wyposażenia, który bardzo często ma decydujący wpływ na funkcjonalność pomieszczenia. Proces wyboru tego mebla powinien być dobrze przemyślany, gdyż starannie dopasowane rozwiązanie korzystnie wpłynie na organizację przestrzeni, a także ułatwi utrzymanie porządku w mieszkaniu. Oferowane przez producentów szafy posiadają nie tylko różne rodzaje wykończeń, ale także potrafią zadziwić kształtami i sposobami podziału miejsca do przechowywania. Liczyć się tu będzie każdy szczegół – ilość półek, szuflad, sposób otwierania drzwiczek. Wszystko to powinno odpowiadać naszym potrzebom, a jednocześnie wprowadzać do aranżacji niezwykle ważne walory estetyczne. Jakie są rodzaje szaf? Którą najlepiej wybrać? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Tradycyjnie otwierane szafy!

Klasyczna szafa wolnostojąca z otwieranymi na zewnątrz drzwiami to bez wątpienia dobrze znane rozwiązanie, które doskonale pasuje do niejednej aranżacji. Taki rodzaj szafy najlepiej odnajdzie się w przestronnych wnętrzach, gdzie uzyska odpowiednią ekspozycję. Prostota użytkowania w połączeniu z szeroką paletą oferowanych wykończeń pozwoli łatwo dobrać model korespondujący z pozostałymi elementami wystroju. Tradycyjne szafy otwierane o prostej linii doskonale dopełnią przestrzenie salonowe w stylu skandynawskim, bez trudu znajdziemy jednak również rodzaje szaf otwieranych klasycznie na ozdobnych nóżkach, porywające bogato wykończonymi frontami.

Praktyczne otwieranie drzwi w szafach przesuwnych!

To funkcjonalna propozycja, której popularność z roku na rok systematycznie rośnie. Dzieje się to za sprawą względów praktycznych, jakie niesie za sobą wybór tego rodzaju szafy. Szafy przesuwne mocno ułatwiają zagospodarowanie wąskich przejść i ciągów komunikacyjnych. Otwieranie drzwi nie wymaga w tym przypadku żadnej dodatkowej przestrzeni, dlatego tego rodzaju szafy doskonale sprawdzą się w korytarzu. Szafa przesuwna jest również często wybieranym rozwiązaniem do ciasnych sypialni, gdzie mebel z klasycznie uchylanymi drzwiami blokowałby dostęp do dwuosobowego łóżka.

Lustro – niezbędny element każdej szafy w garderobie!

Podczas wyboru modelu do sypialni lub garderoby nie może zabraknąć jeszcze jednego dodatku – jest nim lustro. Producenci potrafią elegancko wkomponować je we front szafy, co prezentuje się szczególnie dobrze w przypadku wysokich mebli z drzwiami przesuwnymi. Szafy z lustrem ułatwiają poranne poszukiwania odpowiedniego stroju, a dodatkowo skutkuje optycznym powiększeniem przestrzeni. Rzadziej spotykanym rozwiązaniem są rodzaje szaf z lustrem umieszczonym na wewnętrznej części drzwi, dostępne dopiero po otwarciu szafy.