Opole ul. Bolesława Chrobrego 26 883 200 129 meblezpomyslem@wp.pl Pon - Pt 7:00 - 17:00
BLOG

Szeroki ekran kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią salonową, choć niektórzy lubią oglądać seriale również w kuchni, albo wypoczywając na wygodnym materacu w sypialni. Każda z tych przestrzeni wymaga indywidualnego podejścia, ale zawsze ściana telewizyjna potrzebuje mebla, który stanie się bazą wyjściową dla urządzanej strefy multimedialnej. W przestronnym pokoju dziennym najlepiej sprawdzi się klasyczna szafka RTV. Do nowoczesnego wnętrza zaproponować można wariant z frontami wykończonymi na wysoki połysk. W tradycyjnym salonie dobrze wyglądać będzie szafka pod TV z litego drewna. Natomiast do przestrzeni w stylu loftowym poleca się modele wsparte na metalowych płozach.

Ściana telewizyjna w sypialni to z kolei doskonała okazja, aby wykorzystać podwieszany uchwyt, który pozwala całkowicie zrezygnować z szafki RTV. Takie rozwiązanie będzie najlepszym wyborem we wszystkich wnętrzach o ograniczonym metrażu. W nowoczesnych aranżacjach zastosować można jeszcze jedno ciekawe połączenie – ekran wiesza się na uchwycie, a mebel ustawiony poniżej pełni już tylko funkcję dekoracyjną. Na jego blacie stanąć mogą ozdobne drobiazgi, pamiątkowe zdjęcia i rośliny doniczkowe.

Wybór szafki pod TV to dopiero początek przygody aranżacyjnej ściany telewizyjnej. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie efektownego tła, na którym ekran uzyska należytą ekspozycję. W tym celu wykorzystać można drewniane listwy, tapety z subtelnym wzorem, w stylu loftowym sprawdzą się materiały imitujące beton lub cegły.

Nowoczesna ściana telewizyjna w salonie nie powinna odciągać uwagi od obrazu wyświetlanego na ekranie, dlatego najlepiej zdecydować się na stonowaną kolorystykę. Praktycznym pomysłem na ścianę telewizyjną w salonie może być gotowy panel TV wykonany z płyty meblowej. Całość doskonale uzupełni zestaw podwieszanych półek – staną na nich pady do konsoli lub ozdobne świece i kadzidełka.